Στους «8» η Σέλτικ με Ρόμπι Κιν

Την πρόκριση στα προημιτελικά του Scottish Cup, εξασφάλισε η Σέλτικ, που έκαμψε την αντίσταση της Ντανφέρμλιν, στο «Ίστ Έντ Πάρκ», επικρατώντας με 4-2. Οι «καθολικοί», αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ, κατάφεραν να απαντήσουν, σε ένα ματς, που ο Ρόμπι Κιν, σκόραρε για την νέα ομάδα του.

Το σκορ άνοιξαν οι «καθολικοί» με τον Καμαρά στο 20’ για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι ένα λεπτά αργότερα με τον Γκράχαμ. Η ανατροπή έγινε στο 29΄ με το πέναλτι του Κίρκ να βάζει μπροστά την Ντανφέρμλιν.

Η Σέλτικ όμως κατάφερε να συνέλθει και ισοφάρισε στο 43’ με τον Ράμουσεν, ενώ το αυτογκόλ του Γουντς στο 59΄της έδωσε το προβάδισμα. Το τελικό σκορ, έγραψε ο Ρόμπι Κιν, που πέτυχε το πρώτο του τέρμα με την νέα του ομάδα, στο 68΄. Ο Γιώργος Σαμαράς αγωνίστηκε και στα 90 λεπτά του αγώνα.