Τρεις αγωνιστικές στον Μουρίνιο

Ποινή τριών αγωνιστικών και πρόστιμο 40.000 ευρώ επιβλήθηκε από την ιταλική λίγκα στον Ζοσέ Μουρίνιο για τις διαμαρτυρίες του μετά το ισόπαλο (0-0) παιχνίδι της Ίντερ με τη Σαμπντόρια για τη Serie A το Σάββατο.
Ο Πορτογάλος τεχνικός ήταν έξαλλος για τις δύο αποβολές (Σάμουελ και Κόρντομπα) στα πρώτα 38 λεπτά του αγώνα, ενώ μετά από την απόφαση του διαιτητή να «κιτρινίσει» τον Ετό για θέατρο, ξέσπασε σε ειρωνικά γέλια και σταύρωσε τα χέρια του προσποιούμενος πως του φορούν χειροπέδες. Παράλληλα μετά το τέλος του αγώνα επιτέθηκε φραστικά στο διαιτητή και τους βοηθούς στα αποδυτήρια.
Παράλληλα με δύο αγωνιστικές τιμωρήθηκαν ο Εστέμπαν Καμπιάσο και ο Σούλεϊ Μουντάρι, ο πρώτος γιατί προσπάθησε να χτυπήσει αντίπαλο στην ανάπαυλα του ημιχρόνου, και ο δεύτερος γιατί έβρισε τους διαιτητές.