Στον... έβδομο ουρανό η Μπάγερν

Σε σόου με έναν πρωταγωνιστή εξελίχθηκε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με την Μπάγερν να είναι καταιγιστική και να μην επιτρέπει στο Ανόβερο να πλησιάσει τα καρέ της. Τον χορό των τερμάτων άνοιξε ο Ολιτς με κεφαλιά στο 21ο λεπτό, μετά την ωραία κάθετη πάσα του Βαν Μπόμελ. Ο ολλανδός δημιούργησε και το δεύτερο τέρμα των γηπεδούχων, με τον Ρόμπεν να είναι εκτελεστής αυτή τη φορά και να κάνει το 2-0. Ενα λεπτό πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Μίλερ πήρε τη σκυτάλη και εκμεταλλευόμενος την ασίστ του Ρόμπεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 3-0. Στην επανάληψη, οι ίδιοι παίκτες, και με την ίδια σειρά, σκόραραν για ακόμα μία φορά έκαστος, την ώρα που το Ανόβερο έμοιαζε ανήμπορο να αντιδράσει. Στο 49ο λεπτό, ο Ολιτς με κεφαλιά υποχρέωσε τον Φρόμλοβιτς να αδειάσει για τέταρτη φορά τα δίχτυα του, ενώ ένα λεπτό αργότερα ο Λαμ τροφοδότησε τον Ρόμπεν, που έπιασε ένα αριστερό σουτ και έκανε το 5-0. Υστερα από 62 λεπτά αγώνα, ο Ολιτς γέμισε για τον Μίλερ, που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το έκτο ομαδικό. Το κερασάκι στην τούρτα ήρθε από τον Ρόμπεν, που στην εκπνοή του αγώνα διαμόρφωσε το τελικό 7-0, πετυχαίνοντας χατ-τρικ, και έστειλε την Μπάγερν στον έβδομο ουρανό.