Πάλι «άσφαιρος» ο Ντιόγκο

Για τρίτο σερί παιχνίδι ο Ντιόγκο δεν κατάφερε να σκοράρει. Ο Βραζιλιάνος άσος είχε καλή απόδοση στην αναμέτρηση της Φλαμένγκο με τη Σάντος στο «Μαρακανά» (0-0), ωστόσο για ακόμα ένα παιχνίδι έμεινε «άσφαιρος». Ο 23χρονος άσος, που αγωνίζεται στη «Φλα» με τη μορφή δανεισμού από τον Ολυμπιακό, έπαιξε και στα 90 λεπτά.
Ο Ντιόγκο, είχε δυο καλές φάσεις στο πρώτο ημίχρονο, ενώ δεν του δόθηκε και καθαρό πέναλτι σε μαρκάρισμα στο 39ο λεπτό από τον Εντού Ντρασένα. Στο 30', από σέντρα του Γουΐλιανς από δεξιά ο Ντιόγκο έπιασε το πλασέ στο πρώτο δοκάρι, αλλά ο Ραφαέλ Καμπράλ απέκρουσε με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ, ενώ στο 45' από σέντρα του Λέο Μούρα έπιασε εξαιρετική κεφαλιά, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι.