Βλέπει Ευρώπη η Γουέστ Μπρομ

Εξαιρετική πορεία πραγματοποιεί τη φετινή σεζόν η Γουέστ Μπρομ που ξεπέρασε και το εμπόδιο της Νιούκασλ την οποία και νίκησε με 3-1. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα το πρώτο ημίχρονο και πήραν το προβάδισμα στο 32’ με τον Τσοΐ. Στο δεύτερο μέρος οι «καρακάξες» προσπάθησαν να αντιδράσουν. Στο 55’ ο Κάρολ έχασε καλή ευκαιρία για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια, αλλά το σουτ του Άγγλου φορ πέρασε άουτ. Στο 71’ ο Οντεμβίγκι «καθάρισε» το παιχνίδι. Ο Νιγηριανός φορ με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στη γηπεδούχο. Στο 89’ ο Οντεμβίγκι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα κάνοντας το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι «ανθρακωρύχοι» ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις με τον Λόβενκραντς, που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.