Το... έσωσε στο τέλος

Η κατάντια της Ίντερ συνεχίστηκε με ισοπαλία εντός έδρας (2-2) κόντρα στην Κατάνια, αλλά τα πράγματα θα μπορούσαν να είναι χειρότερα αν αναλογιστεί κανείς πως οι Σικελοί κέρδιζαν με 2-0 μέχρι το 72'...
Στο 20` η Κατάνια πήρε κεφάλι στο σκορ με το σουτ του Γκόμες και στο 37ο λεπτό ο Σέζαρ πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση σε προσπάθεια του Μπεριέντος και κράτησε όρθια την ομάδα του.
Η άσχημη εικόνα της Ίντερ συνεχίστηκε και η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι δέχτηκε και δεύτερο γκολ στο 38ο λεπτό. Ο Γκόμες συνδυάστηκε με τον Μαρκέζε, εκείνος έκοψε την μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Ίζκο προ κενής εστίας έγραψε το 2-0.
Η Ίντερ στην πρώτη της καλή φάση στο δεύτερο μέρος στο 72' κατάφερε να μειώσει, όταν οι Μότα και Καρίσο δε συνεννοήθηκαν σωστά και ο Φορλάν από κοντά έκανε το 2-1. Στο 79` ο Φορλάν έκοψε την μπάλα στον Μιλίτο, ο οποίος ε όμορφο διαγώνιο σουτ έκανε το 2-2, ενώ στο 85ο λεπτό ο Σέιμουρ βγήκε φάτσα με τον Σέζαρ, αλλά έκανε πολύ άσχημο πλασέ και ο Βραζιλιάνος απέκρουσε!