Το μετέτρεψε σε περίπατο η United!

Σε περίπατο μετέτρεψε η Manchester United την αναμέτρηση ενάντια στην Tottenham μετά το 60 λεπτό, καθώς μέσα σε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο κατάφερε να «κλειδώσει» το τρίποντο και εν τέλει να επικρατήσει με 3-1! Οι πρωταθλητές Αγγλίας εφόσον έβλεπαν τους αντιπάλους τους να είναι αναποτελεσματικοί το εκμεταλλεύτηκαν και με πρωταγωνιστή τον Young (δύο τέρματα και μία άσσιστ) έλαβαν μία μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν δύσκολο αντίπαλο. Οι Λονδρέζοι ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, ωστόσο δεν κατόρθωσαν να αποσπάσουν κάτι θετικό.
Το βαθμολογικό αντίκτυπο μεταφράζεται ως εξής. Αρχικά οι ποδοσφαιριστές του Alex Ferguson εξακολουθούν να παραμένουν δύο πόντους μακριά από την κορυφή του πρωταθλήματος ενώ τα «σπιρούνια» διατηρούνται στην τρίτη θέση της κατάταξης. Τέλος επισημαίνεται πως σήμερα συμπληρώθηκαν πέντε χρόνια από την δημιουργία του Tottenham Hotspur Foundation, ένα ανεξάρτητο φιλανθρωπικό ίδρυμα το οποίο χρίστηκε από τον πρωθυπουργό της χώρας, με τις φανέλες των γηπεδούχων να αναγράφουν επάνω τους το εν λόγω γεγονός.