Μόνη στην κορυφή η Γαλατάσαράι

Η Γαλατάσαράι πέρασε εύκολα με 3-1 από την έδρα της Ιστανμπούλ και απέκτησε διαφορά τριών βαθμών από τη δεύτερη Αντάλιασπορ, έχοντας βέβαια ένα παιχνίδι παραπάνω.
Η πρωταθλήτρια Τουρκίας πήρε από νωρίς το προβάδισμα στο Ολυμπιακό Στάδιο "Ατατούρκ", καθώς μόλις στο 11ο λεπτό, ο Ουμούτ Μπουλούτ σημείωσε το 8ο φετινό του γκολ, ενώ το 0-2 έγινε στο 43' με τον Σελτσούκ Ινάν.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 61' με τον Τουργκάι Μπαχαντίρ, αλλά επτά λεπτά αργότερα, ο Ζαγιάτ σκόραρε εις βάρος της ομάδας του, γράφοντας το τελικό 1-3.
Ιστανμπούλ: Εντουάρντο, Ζεράλντες (84' Κεζέ), Ζαγιάτ, Ντεπέ, Εκσίογλου, Χασπολατλί, Ινάντς, Τουργκάι Μπαχαντίρ (74' Σαχίν), Χόλμεν, Μαντουρέιρα (66' Τομ), Ουεμπό.
Γαλατάσαράι: Μουσλέρα, Εμπουέ, Κρις, Νουνκέ, Ριέρα, Αλτιντόπ, Κουρτουλούς (82' Αϊντίν Γιλμάζ), Ινάν, Αμραμπάτ (65' Τσολάκ), Μπουλούτ, Μπουράκ Γιλμάζ.