Κατάνια-Μίλαν 1-3

Τη νίκη με 1-3 πήρε εκτός έδρας η Μίλαν στην έδρα της Κατάνια, για την 15η αγωνιστική της Serie A. Αυτή ήταν η τρίτη συνεχόμενη νίκη για τους «ροσονέρι», που προωθήθηκαν έτσι στην 7η θέση της βαθμολογίας.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό, με τον Λεγκροτάλιε, με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν μπλοκαρισμένοι στο πρώτο μέρος.
Στην επανάληψη, όμως, η Μίλαν ανέβασε την απόδοσή της και αύξησε την πίεσή της - μάλιστα, το έργο της Κατάνια έγινε πιο δύσκολο λόγω της αποβολής του Μπαριέντος στο 49’ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Τρία λεπτά αργότερα, λοιπόν, οι «ροσονέρι» ισοφάρισαν με τον Ελ Σαραουί και στο 56' ο Μπόατενγκ με εξαιρετικό σουτ «έγραψε» το 1-2.
Στις καθυστερήσεις ξανά ο Ελ Σαράουι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (κι ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα η ομάδα του είχε μείνει και αυτή με 10 ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Μπόατενγκ με απ' ευθείας κόκκινη κάρτα).