Στα ημιτελικά του Κυπέλλου η Ίντερ

Τα εύκολα -δύσκολα έκανε στο «Σαν Σίρο» η Ίντερ, που κατόρθωσε πάντως να προκριθεί στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ιταλίας ξεπερνώντας την αντίσταση της Μπολόνια με 3-2 στην παράταση.
Η ομάδα του Αντρέα Στραματσόνι ήταν μπροστά με 2-0 ως το 81ο λεπτό, με τέρματα των Γκουαρίν στο 34΄ και Παλάσιο στο 77΄. Εννέα λεπτά πριν τη λήξη ο Ντιαμάντι μείωσε σε 2-1, για να ισοφαρίσει ο Γκαμπιαντίνι στο 84΄.
Οι αντίπαλοι οδηγήθηκαν στην παράταση και όλα έδειχναν ότι η πρόκριση θα κρινόταν στα πέναλτι. Στο τελευταίο λεπτό όμως (120΄) ο Ρανόκια εκμεταλλεύτηκε την τραγική έξοδο του Αλιάρντι σε κόρνερ του Γκουαρίν και έστειλε τους «νερατζούρι» στους «4», όπου θα αντιμετωπίσουν το νικητή του αγώνα Ρόμα-Φιορεντίνα. Ο Παναγιώτης Κονέ δεν ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα, αλλά στο 70ο λεπτό αντικατέστησε τον Άντονσον.