Και τώρα η σειρά της Ρεάλ...

Με τον Λιονέλ Μέσι να σημειώνει 4 γκολ, η Μπαρσελόνα «συνέτριψε» με 5-1 την Οσασούνα, κάνοντας... πρόβα για το Clasico.
Ποιος θα τον σταματήσει;
Ο Λιονέλ Μέσι ήταν για άλλη μία φορά ασταμάτητος και με 4 γκολ οδήγησε τη Μπαρσελόνα σε άλλη μία νίκη, αυτή τη φορά με 5-1 επί της Οσασούνα στο Καμπ Νου και πλέον το ενδιαφέρον στρέφεται στο μεσοβδόμαδο… Clasico με τη Ρεάλ Μαδρίτης για τα ημιτελικά του Copa del Rey.
O Αργεντίνος άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, με τον Ραούλ Λόε να φέρνει, όμως, το ματς στα ίσα στο 24`. Στο 27`, όμως, οι φιλοξενούμενοι έμειναν με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Αρίμπας ο οποίος υπέπεσε σε πέναλτι και ο Μέσι ευστόχησε για το 2-1. Λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Πέδρο ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-1, αλλά ο Μέσι δεν είχε πει την τελευταία του λέξη.
Ο Μέσι έστειλε μήνυμα στους «μερένχες» ολοκληρώνοντας το χατ-τρικ του στο 56` και δύο λεπτά αργότερα ο Αργεντίνος έκανε «καρέ» τερμάτων για το τελικό 5-1.