Η Φιορεντίνα διέσυρε τη Γιουβέντους

Σε ένα απίστευτο ματς, η Φιορεντίνα το απόγευμα της Κυριακής διέσυρε τη Γιουβέντους επικρατώντας με σκορ 4-2 στο "Αρτέμιο Φράνκι"! Παρότι οι "Μπιανκονέρι" έδειξαν να "καθαρίζουν" το ματς πριν την ανάπαυλα, οι "Βιόλα" μέσα σε ένα τέταρτο κατάφεραν να ανατρέψουν το εις βάρος τους 2-0 από το πρώτο μέρος και να πάρουν την τεράστια νίκη με σκορ 4-2 εν τέλει!
Ο Τέβεζ με εκτέλεση πέναλτι στο 37’ και ο Πογκμπά τρία λεπτά αργότερα έβαλαν σε θέση οδηγού τη "Γιούβε". Οι γηπεδούχοι ωστόσο έφεραν τα πάνω-κάτω μετά από τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα. Ο Ρόσι στο 66’ μείωσε στο σκορ από την άσπρη βούλα και έδωσε νέο ενδιαφέρον, ενώ στο 76’ ισοφάρισε με εκπληκτικό σουτ! Πριν καλά-καλά οι παίκτες του Κόντε καταλάβουν τι έγινε, ο Χοακίν έφερε... τούμπα το ματς, δύο λεπτά αργότερα, ενώ το κερασάκι στην τούρτα για την Φιορεντίνα πέτυχε ξανά ο Ρόσι, γράφοντας στο 80’ το τελικό 4-2!