Εντυπωσιακή η Λίβερπουλ

Μια εντυπωσιακή Λίβερπουλ, εκμεταλλεύτηκε το απόγευμα του Σαββάτου με τον καλύτερο τρόπο την ήττα της Άρσεναλ στο ντέρμπι του Λονδίνου και ξέφυγαν από τους "Κανονιέρηδες".
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 9’ με τέρμα του Μουτς. Στο 16’ ο Σουάρες έφερε το παιχνίδι στα ίσια, για να
μπουν ξανά μπροστά στο σκορ οι γηπεδούχοι στο 25’ με τέρμα του Κάμπελ. Στο 41’ ήταν η σειρά του Σκρτελ να ισοφαρίσει σε 2-2, ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής με το δεύτερό του τέρμα στο 54’ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Από εκεί και πέρα οι "Κόκκινοι" είχαν εύκολο έργο και με τα τέρματα των Σουάρες (60’) και Στάριτζ (75’) έκαναν το 5-2. Η Κάρντιφ, στο 88’ μείωσε σε 5-3 για την ομάδα του για να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων από το χατ-τρικ του Σουάρες.