"Διπλό" η Λίβερπουλ στο Λονδίνο με ιστορικό ρεκόρ Σαλάχ

Άλωσε το «Σέλχαστ Παρκ» και έπιασε -έστω και προσωρινά- κορυφή η Λίβερπουλ!
Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πήρε μεγάλη νίκη στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας με 1-2 για την 16η αγωνιστική ημέρα της Πρέμιερ Λιγκ.
Ένα ματς το οποίο συνδυάστηκε και με ιστορική επίδοση του Μοχάμεντ Σαλάχ, μιας και ο Αιγύπτιος αστέρας πέτυχε το νούμερο 150 γκολ του στην Πρέμιερ Λιγκ και μπήκε στην κορυφαία δεκάδα των σκόρερς. Παράλληλα, ο Κλοπ κέρδισε για 13η φορά την Κρίσταλ Πάλας, η οποία είναι και το αγαπημένο... θύμα του!
Η Κρίσταλ Πάλας σε μια ανύποπτη φάση το προβάδισμα με πέναλτι του Ματετά για το 1-0 στο 57ο λεπτό. Στο 76ο λεπτό ο Σαλάχ ισοφάρισε με ένα τέρμα ιστορικό για τον Αιγύπτιο αφού ήταν το 200ό του με τους 6 φορές Πρωταθλητές Ευρώπης και το νούμερο 150 στην Πρέμιερσιπ, μπαίνοντας στην κορυφαία δεκάδα των σκόρερς.
Η ομάδα του Κλοπ πίεζε ασφυκτικά και με τη συμπλήρωση 90 λεπτών αγώνα, ο Έλιοτ που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή, έπιασε φοβερό ξερό σουτ εκτός περιοχής για να εκτελέσει τον Μάθιους, υπογράφοντας την ανατροπή για το τελικό 1-2!