Κύπελλο Ελλάδος: Στον τελικό ο Παναθηναϊκός

Σε έναν συναρπαστικό ημιτελικό, ο Παναθηναϊκός πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος, επικρατώντας στα πέναλτι του ΠΑΟΚ!
Η κανονική διάρκεια ολοκληρώθηκε με 0-1 υπέρ των φιλοξενούμενων, η παράταση 1-2 και πάλι υπέρ τους αλλά στα πέναλτι η ομάδα του Φατίχ Τερίμ επικράτησε με 6-5 και πανηγύρισε την πρόκριση!
Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Μπαρτολμιέι Ντραγκόφσκι, ο οποίος έπιασε τρία πέναλτι στη διαδικασία των πέναλτι!
Στο 72' ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ με τον Ζίβκοβιτς και το ματς οδηγήθηκε στην παράταση.
Οι φιλοξενούμενοι στο 105' πήραν προβάδισμα πρόκρισης με κεφαλιά του Κεντζιόρα. Στη συνέχεια λόγω τραυματισμού του Μπάμπα έμειναν με παίκτη λιγότερο και στο 129' ο Λημνιός έδωσε το… φιλί της ζωής στον Παναθηναϊκό.
Οι δύο ομάδες πήγαν στα πέναλτι, εκεί όπου ο Ντραγκόφσκι είπε "όχι" τρεις φορές και οδήγησε τον Παναθηναϊκό στον μεγάλο τελικό του Κυπέλλου.