Καμπιονάτο: Πρώτη νίκη για την Λέτσε

Το πρώτο της «τρίποντο» στην φετινή Serie A, πανηγύρισε η Λέτσε, η οποία υπερασπίστηκε την έδρα της με 1-0, απέναντι στην Κάλιαρι, για την 3η αγωνιστική ημέρα του Ιταλικού πρωταθλήματος.
Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, το οποίο υποχρέωσε τους φιλοξενούμενους και στην πρώτη τους ήττα, σημείωσε ο Κριστόβιτς στο 26΄, ενώ αξίζει να σημειωθεί ότι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες από το πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, μετά την απευθείας κόκκινη που αντίκρισε ο Ντόργκου.
Μπολόνια και Έμπολι μοιράστηκαν βαθμούς, καθώς η λήξη του 90λεπτου τις βρήκε στο ισόπαλο 1-1. Οι «Ροσομπλού» άνοιξαν με το... καλησπέρα το σκορ με τον Φαμπιάν (στο 2΄), αλλά οι πανηγυρισμοί κόπασαν γρήγορα, καθώς στο επόμενο λεπτό ο Γκιάσι ισοφάρισε σε 1-1, χωρίς να αλλάξει κάτι μέχρι το σφύριγμα της λήξης. amna