Νίκη στο ντέρμπι ο ΠΑΣ με εκτελεστή τον Μάντζη!

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν ο νικητής στο μεγάλο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής ημέρας του Α ομίλου της Σούπερ Λιγκ 2, καθώς επικράτησε ου Ηρακλή με 2-1 στους "Ζωσιμάδες".
Η ομάδα του Ρενέ Πομς είχε απόλυτο πρωταγωνιστή τον Βασίλη Μάντζη που πέτυχε και τα δύο τέρματα και έκανε το 2x2 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος.
Το 1-0 έγινε για τους Ηπειρώτες στο 16ο λεπτό, όταν ο Σόρια εκτέλεσε κόρνερ και ο Μάντζης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Τσιριγώτη.
Στο 65ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκαναν το 2-1 ξανά με τον Μάντζη που σκόραρε με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Λούπα.

ΠΑΣ Γιάννινα (Ρενέ Πομς): Αθανασίου, Μπακαδήμας, Λούπας, Σόρια, Ρίντερ, Σομποτσίνσκι, Μπεγκάλα, Τζίνο, Χάινριχ (87' Λεό), Αθανασίου Β. (71' Νικολιάς), Μάντζης (71' Σέποβιτς).
Ηρακλής (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Στουρνάρας, Κυβρακίδης (86' Καλουτσικίδης), Τασουλής, Σιδεράς, Διαμαντής, Χάμοντ (78' Χιμένεθ), Μπέλμοντ  (68' Ντεκουρέ), Χριστοδουλόπουλος (68' Μιράντα), Μπερτόλιο, Κυνηγόπουλος, Τσιριγώτης (86' Κούστα).