Ήττα και κακή εμφάνιση ο ΠΑΣ στη Νέα Ευκαρπία

Την ήττα με 4-0 από τον ΠΑΟΚ Β γνώρισε ο ΠΑΣ Γιάννινα στη Νέα Ευκαρπία, για την 6η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ 2.
Ένα άσχημο αποτέλεσμα που συνοδεύτηκε από κακή εμφάνιση και δείχνει ότι ο ΠΑΣ βρίσκεται πολύ μακριά από τον στόχο του που (θα πρέπει να) είναι η επάνοδος στη Σούπερ Λιγκ.
Ο ΠΑΟΚ Β’ στάθηκε τυχερός καθώς μόλις στο πρώτο λεπτό κατάφερε με τον Ουρτάδο να σκοράρει, κάνοντας το 1-0 σε μία φάση που ελέγχεται για οφ-σάιντ. Στο 29ο λεπτό ο Ρουμιάντσεβ ανατράπηκε μέσα στην περιοχή, ο Περράκης καταλόγισε το πέναλτι και ο Κανίς στο επόμενο λεπτό έκανε το 2-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με σκορ 2-0 και στο 54′ ο Ουρτάδο έκανε το 3-0 για τους γηπεδούχους. Ο Ρουμιάντσεβ έκλεψε, πάσαρε στον Κολομβιανό και αυτός σούταρε εύστοχα νικώντας τον Αθανασίου. Στο 70′ ο Τσαούσης εκτέλεσε το κόρνερ και ο Λαγωνίδης με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-0.